Gdy zawsze koniec roku to czas spoglądania nie tylko na to, co wydarzyło się w ciągu minionych dwunastu miesięcy, ale i na to, co nastąpi w najbliższej przyszłości. Czyli czas na wynotowanie najciekawszych gier, których możemy spodziewać się w 2017 roku. Członkowie redakcji a współpracownicy serwisów GRYOnline. pl i tvgry. pl wybrali 30 najbardziej niecierpliwie wypatrywanych przez nich pozycji. Plebiscyt dla Was, naszych czytelników, ruszy niedługo, ale oczywiście nie omieszkajcie podzielić się swoimi prognozowaniami już teraz, w komentarzach. Z drugiej strony pewne kontrowersje wzbudza wybranie widoku pierwszoosobowego. Ale wręcz, dzięki takiemu rozwiązaniu można pogłębić immersję i atmosfera oraz skuteczniej straszyć graczy, ale Resident Evil furt stawiało na kamerę trzecioosobową – jeśli nie w formie statycznych ujęć, to chociaż zawieszoną nad ramieniem postaci. W ten sposób siódma akt podąża śladami „budżetowej” – choć silnej – walki spod znaku serii Outlast czy Amnesia. Ale azali to na pewno źle? Mimo wszystko w najnowszym dziele Capcomu czuć ducha „Residenta” (nawet bez tłumów zombiaków), co więcej mamy nastrajające pozytywnie demo – więc możemy być dobrej myśli. Pierwsza jedna druga 2017 roku obrodziła wieloma naprawdę udanymi grami. Skutki do radości mieli tak jak fani mniejszych tytułów, jakich zachwycić mogły Little Nightmares, Rime czy Night in the Woods, jak i hobbyści pozycji wysokobudżetowych, mający batalię przebierać wśród produkcji pokroju Horizon: Zero Dawn, NiOh, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Injustice 2 czy Prey. Historia Nathana Drake’a doczekała się świetnego zamknięcia w czwartym Uncharted, ale szczęśliwie w trakcie jego przygód poznaliśmy sporo innych barwnych istot, których perypetiami mamy możliwość się zainteresować. W Zaginionym dziedzictwie skupimy się na losach wielkiej nieobecnej Brzeżka złodzieja, Chloe Frazer, jaka razem z Nadine Ross zajmie się… z grubsza przeto, czym zajmował się Nathan – pradawnych ruin eksploracją, rozwiązywaniem zagadek natomiast robieniem sobie potężnych nieprzyjaciół. A wszystko to, podczas gdy zdążyło nas już przyswoić studio Naughty Dog, w oprawie wizualnej wyciskającej ożywcze soki z konsol Sony.
Gry RPG zawsze miały mocną pozycję wideo w świecie gier, a w finalnych latach tylko ją umocniły i fani tego gatunku dawno nie byli rozpieszczani tak dużą liczbą fajnych tytułów. W 2016 roku kalendarzowego nie było inaczej oraz wystarczy spojrzeć na polski plebiscyt najlepszych gier finalnych dwunastu miesięcy, by ujrzeć, że w tym czasie nie brakowało fajnych RPG-ów. Owe była jednak rozgrzewka przedtem tym co czeka naszej firmy w najbliższym czasie, bo sporo odsłania na to, że 2017 rok zapisze się w naszej pamięci, jako czołowy w historii tego gatunku.

Wrzucanie elementów karcianki aż do strategicznych RPG-ów jest świeżo dosyć popularne i spośród tego pomysłu korzysta również Children of Zodiarcs – taktyczny RPG inspirowany serią Final Fantasy i karcianką Magic: The Gathering. Gracz wciela się w przywódcę zawodowych złodziei walczących ze skorumpowanym rządem biorąc wkład w turowych potyczkach oraz korzystając z talii kart służących jako umiejętności naszych podopiecznych. Dodajmy do tego izometryczną oprawę ładną, rozbudowaną fabułę i dostajemy jeden spośród ciekawszych tegorocznych tytułów w celu fanów strategicznych RPG-ów.
ELEX to kolejna próba szkoła wyższa Piranha Bytes dostarczenia naszej firmie równie kultowej gry podczas gdy Gothic i Gothic II. Tym razem to niemieckie studio stawia na klimaty science-fantasy przenosząc do naszej firmy uniwersum, w którym urok jest równie powszechna co zaawansowana technologia. Pomysł interesujący, pytanie tylko czy będzie oprawiony wciągającą i akuratnie zaprojektowaną rozgrywką, z czym Piranha Bytes miało niedawno spore kłopoty. Nie przekształca to faktu, iż ELEX to jeden z ciekawiej zapowiadających się RPG-ów 2017 roku.

Firefox Focus dopuszczany jest za jedną z najlepszych „bezpiecznych” przeglądarek gwoli smartfonów. Rozwijana przez jednostkę Mozilla aplikacja jest utrzymana w minimalistycznym stylu. Umie automatycznie blokować śledzące klienta trackery, oferuje możliwość bezproblemowego czyszczenia danych w pamięci podręcznej, historii oraz haseł i plików cookie. Co najważniejsze: blokuje większość reklam. Firefox Focus to bardzo dobry wybór dla osób, które nie chcą zostawiać po sobie śladów w sieci. Cokolwiek jest osób, które cyklicznie nie korzystają z najatrakcyjniejszej na świecie darmowej encyklopedii internetowej, czyli z Wikipedii. Z myślą o użytkownikach systemów mobilnych iOS a Android powstała kompaktowa a lekka aplikacja, która usprawnia przeglądanie zasobów encyklopedii na smartfonach. Funkcjonalne i zrozumiałe narzędzie nie tylko ułatwia wertowanie kolejnych stron Wikipedii, aliści umożliwia na zapisywanie wybranych stron w formie fałd, a także edycję wpisów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zdrowo się odżywiać?
Następny artykułNajciekawsze blogi w Polsce
Mieszkam w Poznaniu i organizuję imprezy a także wesela w tym mieście. To jest właśnie moje hobby i zaraziłem nim setki osób, które pracują ze mną głównie przy organizacji imprez w Poznaniu, weselach i innych imprezach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here